Od svojho debutu postupne presviedča prvých jednotlivcov a potom podniky, že je najlepšou náhradou za kedysi vedúci Internet Explorer spoločnosti Microsoft.
Napriek svojej popularite nebol prehliadač Google bez svojich kritikov. Medzi lepiacimi bodmi bol mechanizmus automatickej aktualizácie prehliadača, ktorý niektorí odmietli vynútiť si nežiaduce zmeny alebo dodať tieto zmeny rýchlo, aby ich zákazníci mohli absorbovať.
Vykopali sme aktualizácie prehliadača, od ich frekvencie a harmonogramu, ako ich spravovať ako jednotlivcov alebo ako profesionálov v oblasti IT. Tu je to, čo sme našli.
Automatické aktualizácie alebo manuálne spúšťanie
Keďže prehliadač Chrome sa aktualizuje automaticky, väčšina používateľov nemusí urobiť nič iné, len raz za čas znova spustiť prehliadač, aby zostal aktuálny.
Prehliadač pravidelne kontroluje aktualizácie; Vlastná dokumentácia spoločnosti Google, ktorá je na stránkach firmy často ponechaná zastaraná, hovorí na jednom mieste, že to robí každých 23 hodín a 20 minút. Keď prehliadač zistí dostupnú aktualizáciu, prevezme nový kód a pripraví ho na inštaláciu, hoci tento druhý krok sa nespustí, kým používateľ nespustí alebo nerestartuje prehliadač.
Každá kópia prehliadača však nedostane aktualizáciu hneď, ako ju spoločnosť Google vydá. Namiesto toho spoločnosť rozloží distribúciu počas niekoľkých dní alebo niekedy aj týždňov.
Ak chcete aktualizáciu spustiť manuálne, aby ste získali bezpečnostné opravy, keď sa objavia správy o aktívnych útokoch, povedzme, že používatelia jednoducho vyberú možnosť „O prehliadači Google Chrome“ z ponuky Pomocník pod zvislou elipsou v pravom hornom rohu. Nasledujúca stránka buď hlási, že prehliadač Google Chrome je aktuálny, alebo zobrazí aktualizačný proces predtým, ako sa zobrazí tlačidlo Relaunch.
Hoci existuje množstvo internetových inštruktážnych inštrukcií, ktorých cieľom je ukázať jednotlivcom, ako vypnúť automatické aktualizácie prehliadača Chrome, tieto snahy sú väčšinou zavádzajúce a v niektorých prípadoch nakoniec zbytočné.