Červený nos, popraskané pery a vysušená pleť. S týmito problémami sa v zime stretávame asi všetci. V skutočnosti, však netreba robiť nič extra a nič z týchto nepríjemností nás nemusí trápiť ani jeden mesiac v roku.
Pokožka tváre
Na rozdiel od zvyšku tela, je pokožka tváre vystavovaná chladu, vetru a mrazu v podstate neustále. Ak si myslíte, že tento problém vyriešite šálom obmotaným až po oči, ste na omyle. Takto bude vaša tvár trpieť ešte viac, pretože pri dýchaní sa pod šálom vytvorí para. Koža tak bude prirodzene vlhkejšia a keď si šál zložíte čo i len na desať sekúnd, chlad na ňu zapôsobí desaťkrát horšie.
Jediné riešenie je dostatočná hydratácia a premasťovanie. Počas zimy, by ste mali používať krémy, ktoré obsahujú minimum vody. Ideálne sú vyslovene mastné prípravky, ktoré dokážu prejsť do hĺbky kože. Ak obľubujete skôr čisto prírodné metódy, namiesto kupovaného krému používajte olivový olej. pri ňom sa však budete musieť zmieriť, že vaša tvár bude neustále trošku mastná.
Nezabúdajte ani na pravidelný píling, pomocou ktorého sa zbavíte odumretej a vysušenej pokožky. Po tejto kúre si tvár vždy poriadne nakrémujte. Hydratačná maska taktiež nie je na škodu.
Pery
Pery v zime trpia asi najviac. V momente keď nám vyschnú, si ich podvedome olizujeme. Tým si ale v skutočnosti ešte viac škodíme. Na chvíľku sa nám uľaví, ale keďže sú naše ústa mokré, opäť platí, že chlad na nich napácha omnoho väčšie škody. Vo vrecku noste pomádu. Počas chladného obdobia roka, by sa mala stať vašou neoddeliteľnou súčasťou. Pokojne si jednu vhoďte do každej kabelky, č kabátu, ktoré nosíte. Tak sa vyhnete situácií, že na túto vašu záchranu zabudnete. Zaobstarajte si pomády, ktoré obsahujú hydratačnú zložku, alebo sú určené vyslovene na používanie v chladnom počasí. Rovnako ako v prípade pokožky, si aj ústa môžete natierať olivovým olejom. Nakvapkajte si na nich dve kvapky, zovrite pery a niekoľko minút do nich olej poriadne vtierajte. Takto sa dostane aj do hĺbky a ako ochrana poslúži dlhší čas.